5 מיתוסים על רכבים חשמליים שהגיע הזמן לנפץ

דף הבית » מאמרים וכתבות » 5 מיתוסים על רכבים חשמליים שהגיע הזמן לנפץ

"רכב חשמלי זה לא בטיחותי", "אני אצטרך להיות צמוד למטען כדי לנסוע"…
גם אתם שמעתם את המיתוסים שיש לאנשים על מכוניות חשמליות?

לפעמים, הסיפורים יכולים להיות ממש מגוחכים.

אם אתם שוקלים לעבור למכונית חשמלית, וגם אתכם הבהילו עם כל מיני "עובדות" כמו טווח נסיעה קצר או בטיחות נמוכה, אנחנו כאן כדי לתת לכם את העצה הכנה שלנו לגבי מה נכון ומה לא. החלטנו להתרכז בחמישה מיתוסים נפוצים על רכבים חשמליים כדי שלא תקבלו החלטות שגויות שיכולות לעלות לכם ביוקר.

אז קדימה, שימו את הספקות בצד ובואו ננפץ כמה מיתוסים.


מיתוס ראשון: רכבים חשמליים הם יקרים

האמת: ככל שהטכנולוגיה משתפרת ועלויות הייצור יורדות, כלי רכב חשמליים הופכים לזולים יותר ויותר.

למעשה, העלות הכוללת של בעלות על רכב חשמלי לרוב זולה יותר מרכב המונע בנזין, גם אם לוקחים בחשבון את מחיר הקנייה הראשוני. בנוסף, ככל שהמודעות לשמירה על הסביבה גודלת, סביר יותר שנמשיך לראות תמריצים כספיים לרכישת רכבים חשמליים שתעניק הממשלה, מה שיכול להוזיל את העלות עוד יותר.

רכב חשמלי חסכוני
אין צורך לשבור קופות חיסכון


מיתוס שני: לרכבים חשמליים טווח נסיעה קצר יותר מרכבים המונעים בנזין

האמת: המציאות היא שטווח הנסיעה במכונית חשמלית גדל במהירות בשנים האחרונות, ככל שטכנולוגיית המצברים משתפרת. לרכבים חשמליים רבים יש כיום טווחי נסיעה המשתווים לרכבי בנזין, והם יכולים לנסוע מרחקים ארוכים מאוד. בנוסף, חשוב לזכור שרוב האנשים לא נוסעים למרחקים ארוכים על בסיס יומיומי, ולכן טווח הנסיעה הוא לא השיקול הכי משמעותי בהחלטה האם לקנות רכב חשמלי. הדבר נכון במיוחד אם יש לכם עמדת טעינה ביתית , שבה אתם יכולים להטעין את המכונית שלכם בזמן שאתם בבית.

טווחי נסיעה של רכבים חשמליים שונים:

שם הרכבטווח נסיעה (תקן)טווח נסיעה בינעירוני
טסלה מודל 3490 ק"מ360 ק"מ
יונדאי איוניק 5481 ק"מ400 ק"מ
קיה נירו455 ק"מ360 ק"מ
פיג'ו e-208361 ק"מ300 ק"מ
טבלת טווחי נסיעה רכבים חשמליים נפוצים
לנסוע בלי לחשוש להיתקע


מיתוס שלישי: לכלי רכב חשמליים לוקח המון זמן להיטען

האמת: לרכב חשמלי לא לוקח הרבה זמן להיטען. עם התקדמות הטכנולוגיה ותשתיות הטעינה, חלק מכלי הרכב החשמליים יכולים להיטען תוך שעה ואפילו מהר יותר, והטעינה רק הופכת למהירה יותר.

יש היום בשוק לא מעט כלי רכב חשמליים הנטענים בצורה מהירה ויעילה. זה נובע מפיתוח של סוללות, כבלים ותחנות טעינה מהירה. אם בעבר היינו צריכים להמתין כמה שעות טובות, היום יש כלי רכב חשמליים עם טעינה מהירה שלא דורשים שעות של המתנה לטעינה מלאה. רכבים אלה יכולים להיטען במלואם בשבריר מהזמן בעזרת הטכנולוגיות החדשות שלא מפסיקות להפתיע אותנו.

בנוסף, תשתיות טעינה הופכות להיות נפוצות יותר, משום שגם המדינה וגם חברות פרטיות משקיעות בעמדות טעינה בכל רחבי הארץ. כיום, אפשר להנות מהנוחות של מכונית חשמלית מבלי לדאוג כמה זמן ייקח לטעון אותה.

עמדת טעינה טסלה
עמדת טעינה לטסלה


מיתוס רביעי: רכבים חשמליים לא חזקים כמו כלי רכב המונעים על בנזין

האמת: המיתוס הזה פשוט לא נכון. כלי רכב חשמליים הם חזקים בדיוק כמו כלי רכב המונעים על בנזין, אם לא יותר.

עם התקדמות הטכנולוגיה, כלי רכב חשמליים רק הופכים לחזקים, יעילים וידידותיים יותר לסביבה. אנשים רבים מחזיקים בתפיסה שגויה שכלי רכב חשמליים לא חזקים כמו רכבי בנזין בגלל שהם חושבים שרכב חשמלי פועל על סוללות. אבל זה לא המקרה (הנה ניפצנו עוד מיתוס…).

כלי רכב חשמליים מקבלים את הכוח שלהם מהמנוע, לא סוללה. הסוללה פשוט  משמשת לאגירת אנרגיה כדי שהמנוע יוכל לפעול. המשמעות היא שכלי רכב חשמליים יכולים להיות חזקים יותר מרכבי בנזין בגלל שהם לא מוגבלים בכמות הדלק שניתן לשאת במיכל.

בנוסף, יצרני רכב חשמליים רבים מציעים דגמים בעלי ביצועים גבוהים שיכולים להתחרות אפילו במכוניות ספורט מונעות בנזין מבחינת מהירות ותאוצה.

רכב ספורט חשמלי
Porsche Taycan רכב ספורט חשמלי

מיתוס חמישי: רכבים חשמליים הם לא בטיחותיים

האמת: המיתוס הזה גם לא נכון. כלי רכב חשמליים בטוחים באותה מידה, אם לא בטוחים יותר, מרכבים המונעים על בנזין. אחת הסיבות לכך היא שבכלי רכב חשמליים אין נוזלים דליקים כפי שיש ברכבי בנזין.

המיתוס הזה מבוסס בחלקו על התפיסה המוטעית לחלוטין שמכוניות חשמליות "מתלקחות". לצערנו, האמת היא שלכל מכונית יש פוטנציאל התלקחות, אבל הראיות מצביעות על כך שלמכונית חשמלית יש פחות סיכוי להתלקח בהשוואה למכונית המונעת על בנזין. מבחינת תוצאות במבחני ריסוק, מכוניות חשמליות דומות מאוד למכוניות מונעות בנזין. באופן כללי, מכוניות חשמליות בטוחות בדיוק כמו מכוניות מונעות בנזין, ובמקרים מסוימים הן אפילו בטוחות יותר.


לסיכום

אנחנו מקווים שהצלחנו להפריך כמה מהמיתוסים על כלי רכב חשמליים שכנראה גם אתם שמעתם. כמו שאפשר לראות, מכוניות חשמליות הופכות ליותר ויותר פופולריות, ויש לכך סיבות טובות. אם אתם חושבים לקנות מכונית חשמלית, אל תתנו למיתוסים האלו לעצור אתכם.שוקלים לקנות רכב חשמלי או שיש בבעלותכם רכב חשמלי ומעוניינים לקבל ייעוץ בנוגע להתקנת עמדת טעינה?

MeroNRG – חטיבת ה-EV של קורן מבנים ומערכות מבצעת התקנת עמדות טעינה המתאימות לכל סוגי הרכבים החשמליים ומספקת פתרונות טעינה חכמים, משתלמים ופשוטים לתפעול.

מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס מטה, בטלפון או בווטסאפ ונשמח לייעץ ולסייע .

יכול לעניין אותך גם:

תחנות טעינה רכב חשמלי

סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי

אם אתם חיים בישראל בשנים האחרונות, סביר להניח שראיתם שיותר ויותר אנשים בוחרים לנהוג ברכבים חשמליים, ויש לכך סיבות טובות. מכוניות חשמליות הן ידידותיות לסביבה,

קרא עוד
מכפש הוא מחבר מפלסטיק עם תבריג PG המתחבר עם אום מפלסטיק וגומיה לאיטום בין האום ללוח החשמל.
מכפש PG