לראשונה: מכוניות חשמליות מובילות את מכירות הרכב בישראל

דף הבית » מאמרים וכתבות » לראשונה: מכוניות חשמליות מובילות את מכירות הרכב בישראל

בעשור האחרון, מכירות של רכבים חשמליים שברו שיאים בכל רחבי העולם, כאשר מדינות כמו סין ונורבגיה מובילות את התחום. בשנים האחרונות, גם בישראל הולך וגובר הביקוש למכוניות חשמליות, כשהציבור בישראל מתחיל להפנים את כל התועלות שמגיעות עם בעלות על רכב חשמלי.

השנה, צפויות להימסר בישראל יותר מ-30,000 מכוניות חשמליות, נתון שהפתיע אנשים רבים. אמנם הייתה ציפייה לצמיחה במכירות הרכב החשמלי, כפי שקורה כמעט בכל העולם, אבל יבואני הרכב לא ציפו להגיע למספרים כאלה.
בחודש נובמבר 2022, כ-30% מכלל מסירות הרכבים בישראל היו של מכונית חשמלית.
הצמיחה המהירה הזו נובעת בין השאר ממדיניות ממשלתית תומכת, אבל גם משינוי בעמדות הצרכנים. יותר ויותר ישראלים מבינים שמכוניות חשמליות טובות לא רק לאיכות הסביבה, אלא גם לארנק. עם עליית מחירי הדלק והרצון לנשום אוויר נקי יותר, אין זה פלא שמכוניות חשמליות הופכות לפופולריות יותר ויותר בישראל.

החודש ההיסטורי של המכוניות החשמליות בישראל

שלושת הדגמים הנמכרים ביותר בנובמבר היו חשמליים:

טסלה מודל 3
BYD אטו 3
– ג'ילי גיאומטרי C
מדובר בחודש פורץ דרך עבור החשמליות, בו נמסרו כ-6,000 כלי רכב חשמליים — פי 4 ממספר החשמליות שנמכרו בישראל בכל שנת 2020! זה הישג מרשים שמראה עד כמה הרכבים החשמליים חדרו לשוק הישראלי. למרות שעדיין קיימים קשיים בשרשראות האספקה, כלי הרכב האלו עדיין הצליחו להטביע חותם בתור אופציה נחשקת לכל מי ששוקל לקנות רכב.
מי שכבר יש לו רכב חשמלי יספר לכם שלא מדובר רק על החסכון בדלק וטיפולים, והתרומה לשמירה על הסביבה. אלה פשוט מכוניות שכיף לנסוע בהם בצורה יומיומית, והן מעניקות חוויה אחרת של נהיגה.
יהיה מעניין לראות איך המגמה הזו תתפתח עם הזמן, כאשר יותר נהגים ישראלים יעברו מרכבים מונעי בנזין לרכבים חשמליים.

המכונית הנמכרת ביותר בישראל בנובמבר: טסלה מודל 3

תעשיית הרכב עברה שינוי מדהים בעשור האחרון, והביקוש העולמי לכלי רכב חשמליים זינק.
נכון לעכשיו, טסלה היא היצרנית המובילה במדינות רבות, ודגם 3 שלה הפך לראשונה למכונית הנמכרת ביותר בישראל.
בנובמבר, טסלה סיפקה למעלה מ-2,200 דגמי Model 3 חשמליים ללקוחות בישראל — אינדיקציה לכך שכלי רכב חשמליים באמת תופסים תאוצה כאלטרנטיבה מנצחת למכוניות המונעות בדלק. עם שיפורים מתמשכים בנוחות, בטכנולוגיה ובביצועים, לצד תמחור אטרקטיבי יותר, סביר להניח שנמשיך לראות עלייה במכירות גם בשנה הבאה.

יותר ויותר ישראלים קונים רכבי חשמליים, וזה אומר שיהיו יותר עמדות טעינה ברחבי הארץ

מרגש לראות את ישראל בחזית מהפכת הרכב החשמלי. ככל שיותר ישראלים בוחרים ברכב חשמלי, הם מצטרפים לעשרות האלפים שכבר נוהגים בהם כיום.
הכמות הנכבדת הזו משפיעה על כמות עמדות הטעינה לרכבים חשמליים הקיימות במדינה. בהשקעה ההולכת וגדלה שלה בתשתיות, המדינה מוכיחה את מחויבותה לתחבורה נקייה ובת קיימא, כמו שאר מדינות המערב. לכולנו יש אינטרס לסבול פחות מפליטות מזהמות של רכבי בנזין ולסבול פחות מזיהום רעש — והדרך לכך עוברת בתשתית טעינה למכוניות חשמליות בכל רחבי הארץ. אפשר רק לקוות שהממשלה ויזמים פרטיים יבחרו להשקיע בעמדות טעינה מהירות ומתקדמות, היכולות לטעון רכב תוך שעה בלבד ולפעמים אפילו פחות.

עמדות טעינה חשמליות טסלה
עמדות טעינה חשמליות טסלה – האם כך יראה העתיד?

אין כמו הנוחות של תחנת טעינה ביתית לרכב חשמלי

אין כמו הנוחות של תחנת טעינה ייעודית לרכב חשמלי ממש בבניין שלכם או בחניה הפרטית.
עבור נהגים רבים, בעלות על רכב חשמלי ועמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי, זה שילוב בלתי נפרד ואפילו הכרחי.
הסיבה לכך היא שלא רק שהם חוסכים זמן בהשוואה לנסיעה הנדרשת כדי לטעון את הרכב בעמדה ציבורית, מדובר גם בנוחות ובשקט הנפשי שמגיע עם עמדת טעינה פרטית.
החשמליות המודרניות מסוגלות להיטען מהר יותר מאי פעם, ועמדת טעינה ביתית מאפשרת למלא את הסוללה מבלי שזה יבוא על חשבון זמן יקר שיכלתם לבלות עם משפחה וחברים.

לסיכום

מהפכת הרכב החשמלי בעיצומה, וישראל נמצאת בחוד החנית. כשאנחנו מבינים שדגם 3 של טסלה הפך לראשונה למכונית הנמכרת ביותר בישראל, ברור שהחשמלית הפכה להיות אופציה מועדפת עבור ישראלים רבים. ככל שנראה מעבר גדול יותר אל עבר רכבים חשמליים, הנהגים ייהנו מעמדות טעינה טובות יותר ברחבי הארץ, ומי שיבחר בהתקנת עמדת טעינה ביתית יוכל לחסוך עוד יותר זמן כסף.
המעבר לעבר עתיד ירוק יותר לא מראה סימנים של האטה בזמן הקרוב.

עכשיו זה בהחלט זמן אידיאלי לחשוב על מה יהיה הרכב הבא שלכם — חשמלי או רגיל?


בכל החלטה שלא תקחו – אל תשכחו להתייעץ עם עם מומחים.
ובכל הנוגע לעמדות טעינה לרכבים חשמליים – אתם מוזמנים להתייעץ עם אחד המומחים שלנו.
צרו איתנו קשר באמצעות הווטסאפ, טלפון או השאירו פרטים בטופס מטה ונשמח לסייע 🙂

יכול לעניין אותך גם:

מכפש הוא מחבר מפלסטיק עם תבריג PG המתחבר עם אום מפלסטיק וגומיה לאיטום בין האום ללוח החשמל.
מכפש PG